Безоплатна правова допомога

ДОПОМОГА ОНЛАЙН

* за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Дзвінки приймаються щоденно з 8 до 19 години.

16:08:16 08.06.2022

Порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста

Український народ став єдиним фронтом на захист держави у боротьбі з російськими окупантами. Нажаль під час бойових дій, в ході відсічі і стримування збройної агресії Росії, військові ціною власного життя відстоюють свободу та незалежність країни. Тому питання оформлення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблих захисників України є досить актуальним в умовах воєнного стану.

13:21:29 06.06.2022

Деякі питання арешту банківського рахунку у період воєнного стану

Громадяни нашої держави, на рахунки яких було накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, можуть користуватися своїми коштами, за умови, що сума стягнення за виконавчим документом не перевищує ста тисяч гривень.

09:52:34 26.04.2022

Виїзд за межі України осіб з інвалідністю

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 р. № 264 внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57), щодо виїзду за межі України, зокрема осіб з інвалідністю.

09:51:01 26.04.2022

Відповідальність за вчинення мародерства

Воєнні злочини під час війни Росії проти України мають місце від самого початку бойових  дій — з 24 лютого 2022 року. Фіксуються чисельні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерство на захопленій українській території.

15:00:01 05.04.2022

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї в період воєнного стану

07 березня 2022 року в Україні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який визначає можливість цивільним особам у період дії воєнного стану, отримувати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї, відповідно до порядку та вимог затверджених наказом Міністерством внутрішніх справ України від 07 березня 2022 року № 175, для відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, а також застосовувати власну вогнепальну зброю виключно в цих цілях.

13:53:04 29.03.2022

Чи працюють нотаріуси в умовах воєнного стану

Незважаючи на те, що в Україні йдуть бойові дії та значна кількість населених пунктів продовжує потерпати від обстрілів, життя все ж триває, і у багатьох громадян існує необхідність невідкладно скористатися послугами нотаріуса.

13:05:06 17.03.2022