Безоплатна правова допомога

Спрощення процедури факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, доволі часто доводиться стикатися з різноманітними проблемами, які стосуються підтвердження факту народження чи смерті на тимчасово окупованих територіях.

09:55:58 21.07.2021

«Електронний суд» – що це таке?

Стрімкий розвиток цифрових технологій відкрив для людей безліч можливостей, які реально спрощують вирішення широкого спектру питань, які виникають чи не щодня. Всі, мабуть, вже і забули про довгі телефонні дроти по квартирі, довжелезні черги в поліклініках, касах, магазинах, державних та комунальних установах.

15:42:23 24.06.2021

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ЗАНИЖЕННЯ СТРАХОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ У РАЗІ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ?

Страхові компанії мають тенденцію значно занижувати суму страхового відшкодування при виникненні дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП), тим самим заощаджуючи на витратах.

14:02:33 30.03.2021

Черговість спадкування

Як відомо, у разі відсутності заповіту, або визнання його недійсним, при оформленні права на спадщину, застосовується спадкування за законом, це означає, що все спадкове майно (або частина майна, яка не охоплена заповітом), яким володів спадкодавець на момент його смерті, розподіляється у рівних частинах між спадкоємцями залежно від черги спадкування. При цьому, кожна наступна черга спадкування втрачає право на спадщину у разі наявності спадкоємців попередньої черги, крім випадків, коли такі спадкоємці не прийняли спадщину, або відмовилися від її прийняття.

14:01:46 30.03.2021

За що можуть позбавити спадщини?

Відповідно до статті 1222 Цивільного кодексу України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

14:45:37 24.03.2021

Контракт як особлива форма трудового договору

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

14:44:41 24.03.2021

Куди необхідно звернутися для вирішення земельних спорів?

На даний час вирішення земельних спорів є актуальним питанням, яке в залежності від предмету спору відноситься до компетенції судів, органів місцевого самоврядування та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру).

14:42:02 24.03.2021