A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лютенська сільська рада
Полтавська область, Миргородський район

Права споживачів

Вимоги законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти з урахуванням вимог Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»

На даний час, законодавством тимчасово установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», та протягом шести місяців після його припинення чи скасування, харчові продукти, які не відповідають вимогам чинного законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти, можуть вироблятися та/або вводитися в обіг. Такі харчові продукти можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності.

15:47:21 14.09.2023

Система НАССР у навчальних закладах

До 20 вересня 2019 року всі українські підприємства харчової галузі, зокрема, і  заклади освіти, які надають послуги з харчування, а також постачальники та перевізники харчових продуктів, мали впровадити систему управління безпечністю харчування НАССР.  

08:57:58 31.08.2023

  «Як уникнути отруєння грибами?»

                                Україна належить до країн, де вживання грибів є традиційним, їх найчастіше використовують як приправи до страв. Гриби – своєрідний харчовий продукт, який має особливий хімічний склад. У них знаходиться значна кількість азотистих речовин, зокрема білків, жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР). Вони містять багато мінеральних речовин (фосфор). Але лікарі оцінюють гриби як продукт, який важко перетравлюється. Тому страви з них можуть вживатися лише практично здоровими людьми. І в жодному разі гриби не можна споживати дітям!     Зазначимо, що гриби мають властивості вбирати з землі весь спектр отруйних речовин, як-от ртуть, свинець, цинк, миш’як тощо. Їх вживання іноді закінчується трагічно – грибними отруєннями та навіть смертю.

16:11:37 24.08.2023

   До уваги споживачів щодо  якості харчових продуктів

Нажаль  на агропродовольчих ринках зустрічаються випадки  неякісної продукції. Нас часто намагаються обдурити, покращуючи зовнішній вигляд або смакові якості товару.  Тому кожен має знати, що є діючий Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме стаття 36 «Обіг харчових продуктів на агропродовольчих ринках» та діючі «Правила торгівлі на агропродовольчих ринках». Згідно вищевказаного закону є такі вимоги: 1. Цілі туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, туші свійської птиці, кроликів та малих диких тварин, риба, мед, яйця, молоко необроблене, сир домашнього виробництва і продукти рослинного походження можуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку, державним інспектором, який знаходиться на цьому ж ринку. Не підлягають зазначеним випробуванням харчові продукти промислового виробництва, які супроводжуються документами, що забезпечують простежуваність продукції.

15:56:05 25.07.2023

СТРЕПТОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ

Деякі новини світу ми можемо пропускати через війну. І це нормально. Проте якщо є можливість бути в контексті нових спалахів хвороб, не варто її втрачати. Іноді усвідомленість про деякі симптоми може врятувати життя.  Спочатку в Англії зафіксовано 5 смертей дітей віком до 5 років, смерть 7-річної дитини в Уельсі та 12-річного підлітка в Лондоні, повідомляє BBC News.  Ще одна  жертва стрептококу А – 5-річна дівчинка, яка була ученицею початкової школи Black Mountain. Її ушпиталили до Королівської лікарні Белфаста. Через важкий стан дівчинку перевели до реанімації, а в ніч на понеділок вона померла. Учнів початкової школи BlackMountain, до якої ходила 5-річна дівчинка, попросили відвідати поліклініку. Там їх мав оглянути лікар та призначити профілактичний курс антибіотиків. В одного з учнів тієї ж школи медики також діагностували важку форму стрептококової інфекції А, а також низку пацієнтів з легким перебігом хвороби.

15:54:47 22.07.2023

Хвороби домашніх тварин

Домашні тварини стали частиною життя багатьох людей. Вони допомагають побороти самотність, покращити настрій. Існує навіть окремий вид терапії, так звана пет-терапія. Це індивідуальна чи групова активність, до якої залучають тварин, для покращення самопочуття пацієнтів.

15:07:03 14.07.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора