Управління Держпраці

Інфографіка – ВІДПУСТКИ ДЛЯ ВАГІТНИХ ЖІНОК І ПРАЦІВНИКІВ ІЗ ДІТЬМИ

«Виходь на світло» Дізнайся про відпустки для вагітних жінок та працівників з дітьми! Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

12:27:16 16.01.2023

Як на тимчасові роботи в селищну раду взяти працівників з благоустрою (підсобні працівники) по строковому трудовому договору? Чи потрібно утворювати розпорядженням голови тимчасові робочі місця?

Згідно з частиною першою статті 626 Цивільного кодексу України, договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

11:33:50 13.01.2023

На який строк зараз видається дозвіл на застосування праці іноземців?

15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Цим Законом внесені зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Зокрема, стаття 423, що визначає строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, викладена у новій редакції.

10:08:35 04.01.2023

Чи можна відмовити працівнику у відпустці через війну?

Відповідно до графіку відпусток працівник має йти у відпустку, але роботодавець відмовляє у наданні 24 календарних днів відпустки (згоден надати 22 дні) з мотивів воєнного стану. Чи має право працівник на відпустку повної тривалості?

12:15:06 20.12.2022

Трудові права на об’єктах критичної інфраструктури

18 жовтня 2022 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України» № 2684-IX, який передбачено, під час дії воєнного стану, а також протягом 12 місяців після його припинення чи скасування повноваження уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України здійснюються Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.

10:40:25 14.12.2022

Порядок надання працівникам відпусток без збереження зарплати під час війни

Законом України «Про організацію трудових відносин в 19 липня 2022 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX (далі - Закон № 2352-IX), який змінив правила надання відпустки без збереження заробітної плати під час воєнного стану.

11:07:44 16.08.2022

З 1 липня 2022р. Управління Держпраці у Полтавській області розпочало інформаційну кампанію «Виходь на світло!»

Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

12:50:33 04.07.2022