Управління Держпраці

Щодо розрахунку при звільненні працівника

Права працівників регулюються колективним договором. У колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема: нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.).

09:03:50 14.04.2021

Відпустка без збереження заробітної плати матері або іншій особі для догляду за дитиною віком до 14 років в період карантину

Пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

11:59:09 22.03.2021

Порядок оплати при роботі у вихідні,святкові або неробочі дні

Чинне трудове законодавство передбачає ряд гарантій при залученні працівників до роботи у вихідні, святкові або неробочі дні. За загальним правилом, визначеним частиною першою статті 71 КЗпП України, робота у вихідні дні забороняється.

11:58:23 22.03.2021