Безоплатна правова допомога

18 Листопада, 2022 р., 10:04
07 жовтня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» від 19.06.2022 № 2310-ІХ.
18 Листопада, 2022 р., 10:03
Право військовослужбовців на відпустки та порядок надання відпусток, визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон). Закон містить перелік видів відпусток, які надаються військовослужбовцям, а також відсилає до норм Закону України «Про відпустки».
04 Листопада, 2022 р., 12:19
Відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.
15 Вересня, 2022 р., 12:48
Законом України від 15.02.2022 № 2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-ХІІ, щодо відновлення норми про призначення достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов.
27 Липня, 2022 р., 15:42
Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України.
13 Липня, 2022 р., 15:29
Виходячи з норм діючого законодавства, члени сімей військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, а також на першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки з відривом від виробництва та на виплату на період навчання середньої заробітної плати.
08 Червня, 2022 р., 16:08
* за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Дзвінки приймаються щоденно з 8 до 19 години.
06 Червня, 2022 р., 13:21
Український народ став єдиним фронтом на захист держави у боротьбі з російськими окупантами. Нажаль під час бойових дій, в ході відсічі і стримування збройної агресії Росії, військові ціною власного життя відстоюють свободу та незалежність країни. Тому питання оформлення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблих захисників України є досить актуальним в умовах воєнного стану.
26 Квітня, 2022 р., 09:52
Громадяни нашої держави, на рахунки яких було накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, можуть користуватися своїми коштами, за умови, що сума стягнення за виконавчим документом не перевищує ста тисяч гривень.
26 Квітня, 2022 р., 09:51
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 р. № 264 внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57), щодо виїзду за межі України, зокрема осіб з інвалідністю.