Пошук

Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 28.11.2023 11:12
Кількість переглядів: 86

    У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація та приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання, а також створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

    17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

    Дати початку та завершення Всеукраїнської акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період Всеукраїнської акції охоплює наступні важливі дати:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

   У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

   Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від насильства.

   В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.

КОНТАКТИ ДОПОМОГИ:

 1.  Національна поліція України - 102
 2.  Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (цілодобова безкоштовна та конфіденційна інформаційна та психологічна підтримка) 116 123 або 0 800 500 335
 3. Урядова гаряча лінія: 1547 (інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів ЦІЛОДОБОВО і БЕЗКОШТОВНО).
 4. У Лютенській територіальній громаді у випадку домашнього та гендерно зумовленого насильства можна звернутись до відповідальних осіб з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми Царицан Наталії Володимирівни та Підгайної Інни Олександрівни, а також за телефоном 05354-53642.

   

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора