Чай в пакетика: що треба знати про можливу шкоду для здоров’я

Дата: 08.11.2023 08:33

Чай - це популярний напій, який має безліч корисних властивостей. Проте чайні пакетики можуть становити небезпеку здоров'ю, оскільки їх матеріал може містити потенційно шкідливі речовини.Підписатися

Чайні пакетики можуть бути небезпечними з наступних причин:

• Хімічні речовини: Деякі чайні пакетики містять хімічні домішки, які можуть бути шкідливими для здоров'я, особливо при регулярному використанні. Наприклад, у фруктовому чаї, що продається у пакетиках, часто використовують низькоефективні ароматизатори, що містять небезпечні речовини. Ці речовини можуть сприяти порушенням функціонування печінки, підвищувати ризик виникнення онкологічних захворювань та проблем із репродуктивною системою.

• Металеві скріпки: Деякі чайні пакетики мають металеві скріпки для збереження форми. Якщо така скріпка випаде або буде пошкоджена, її можуть випити разом із чаєм, що може призвести до пошкодження шлунково-кишкового тракту.

• Пластикові компоненти: Деякі чайні пакетики містять пластикові компоненти, які можуть виділяти шкідливі речовини, особливо за високих температур. Це може призвести до потрапляння пластикових частинок до чаю та, відповідно, до організму людини.

• Втрата якості: Чайні пакетики виготовляються з подрібненого чайного листя, яке містить менше поживних речовин і має менший смаковий багаж, ніж цілісне чайне листя.

Як знизити ризики

Щоб знизити ризики, пов'язані з вживанням чайних пакетиків, слід:

• Уникати чайних пакетиків із фруктовим смаком: У цих пакетиках часто використовуються небезпечні ароматизатори.

• Перевірка наявності металевих скріпок: Перед заварюванням чаю уважно огляньте пакетик, щоб переконатися, що в ньому немає металевих скріпок.

• Уникати чайних пакетиків із пластику: Віддавайте перевагу чайним пакетикам із паперу або натурального волокна.

• Пити чай з цілісного чайного листя: Цілісне чайне листя містить більше поживних речовин і має більш насичений смак.

Чайні пакетики можуть бути зручним способом заварювання чаю, але вони також можуть становити небезпеку здоров'ю. Щоб знизити ризики, слід вибирати якісні чайні пакетики й дотримуватися запобіжних заходів при їх використанні.

Відділ державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства Миргородського

районного управління ГУ ДПСС в