Роз’яснення щодо заборони використовувати літери Z та V на номерних знаках

Дата: 08.05.2023 08:18
Кількість переглядів: 110

В Україні заборонили замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки з символікою, що асоціюється з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Це передбачено постановою Кабінету міністрів України № 367 від 21 квітня 2023 року.

Фото без опису

Згідно зі змінами, заборона поширюється на літери Z та V, використання яких в індивідуальному номерному знаку має натяк на символіку воєнного російського вторгнення на територію України. Йдеться про використання цих літер окремо, а також у написаних кирилицею словах замість літер З, С, В, Ф. Під заборону також потрапили написи та зображення, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму. Українські номерні знаки не можуть містити емблеми органів держави-терориста та збройних сил росії.  

Зазначено, що йдеться саме про індивідуальні номерні знаки, які є додатками до номерних знаків державної реєстрації транспортного засобу й виготовляються за індивідуальним замовленням власника. Це не стосується «зелених» номерних знаків для електромобілів з окремими серіями, що починаються літерою Z, яка означає zero (англ. «нуль»), тобто нульові викиди.

Нагадуємо, що індивідуальні номерні знаки також не можуть містити повної чи скороченої назви органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій, написів ненормативного походження або дискримінаційного характеру за мовними, національними, релігійними та расовими ознаками.

Більше про правила оформлення індивідуальних номерних знаків можна дізнатися за посиланням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора