На який строк зараз видається дозвіл на застосування праці іноземців?

Дата: 04.01.2023 10:08
Кількість переглядів: 167

        15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Цим Законом внесені зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Зокрема, стаття 423, що визначає строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, викладена у новій редакції.

Раніше передбачалося, що дозвіл для іноземних найманих працівників видається на строк дії трудового договору, але не більше ніж на 1 рік. Наразі, цей строк продовжено до 2-х років. Такий же строк встановлено для гіг-працівників.

Для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв раніше дозвіл видавався на строк дії рішення іноземного суб’єкта господарювання про переведення іноземця на роботу в Україну та трудового договору (контракту), укладеного українським суб’єктом господарювання з іноземцем. Наразі ця норма не змінилась, але визначено, що строк дії дозволу не може перевищувати 3 роки.

Зазначимо, що зміни стосуються не всіх категорій іноземців.

Не змінився строк дії дозволу для відряджених іноземних працівників. Дозвіл для них видається як і раніше на період дії зовнішньоекономічного договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, але не більш ніж на 3 роки.

Фактично не змінилися строки дії дозволів (на строк дії відповідних довідок, але не більше як на 1 рік) для:

  • осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • осіб, які оскаржують рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • осіб, які подали заяву про визнання особою без громадянства або оскаржують рішення про відмову у визнанні особою без громадянства.

У Законі України «Про зайнятість населення» з’явилися нові категорії іноземних найманих працівників:

  • іноземці, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання і після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, провадити трудову діяльність в Україні. Для них строк дії дозволу дорівнює строкові дії трудового договору (контракту), але не більше як 1 рік у період навчання;

іноземці, які брали участь у відсічі збройної агресії рф проти України. Для них строк дії дозволу становить не більше 2 років. За наявності підстав дія договору може бути продовжена в установленому законом порядку.

 

 

Головний державний інспектор

відділу з питань праці південного

регіону Управління інспекційної діяльності

у Полтавській області Північно-Східного

міжрегіонального управліня

Державної служби з питань праці                                       Л.Д.Тіхонова


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора