Пошук

Аудіопорадник від поліції Полтавщини: Як розпізнати телефонне шахрайство та як його оминути?

Дата: 27.01.2022 10:31
Кількість переглядів: 352

Чому окремі люди (а надто літнього віку) продовжують вірити телефонним шахраям? Тому що сюжет, який вимальовують в уяві жертви аферисти під час розмови, побудований на найбільших людських страхах: втратити рідних та близьких, а також залишитися без грошей.

Серед найбільш поширених сценаріїв телефонних шахрайств, мета яких переконати жертву перерахувати або передати кур’єром гроші, наступні:

  • ваш родич потрапиву ДТП, лікарню або до поліції;
  • з вашого картрахунку намагаються зняти кошти або банківську картку  буде заблоковано – потрібно змінити ПІН-код, пройти автоідентифікацію… телефоном, або зателефонувати на номер, вказаний в СМС

З перших хвилин розмови шахраї відчувають співрозмовника, а відтак знають кого можна ошукати, а кого – ні. Ось чому їх прийоми не спрацьовують на людях, впевнених у собі та своїх знаннях!

Дослухайтеся до наших порад, щоб отримати знання, які стануть вашою надійною «зброєю» у боротьбі з аферистами:
1.    Якщо цікавляться реквізитами платіжних карт чи іншими персональними даними або вимагають гроші за «допомогу» родичеві – потрібно негайно обірвати розмову.
2.    Знайдіть 5 хвилин, щоб перевірити інформацію – зателефонуйте:

  • родичу, про якого йде розмова
  • на гарячу лінію банку або персональному менеджеру

3. Є тільки один номер контакт-центру банку, який вказаний на зворотному боці карти. Банки ніколи не пропонують телефонувати на інші номери, тим більше вночі!!!

4. Ніколи й нікому не повідомляйте дані вашої платіжної карти. Всі проблемні питання потрібно розв'язувати безпосередньо у банківській установі.

Поінформований – значить озброєний!!!

 Додаткова інформація на © Офіційний сайт Національної поліції: https://pl.npu.gov.ua/news/profilaktichni-zaxodi/audioporadnik-vid-policziji-poltavshhini-yak-rozpiznati-telefonne-shaxrajstvo-ta-yak-jogo-ominuti/?fbclid=IwAR0u96JolKKadQF06kASeHkzZW-Ww4Hr-8-SG70w48E7KXxbhKBkBJBCOHU


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора