Додаткова   відпустка учасникам бойових дій

Дата: 09.12.2021 13:55
Кількість переглядів: 290

Фото без описуУчасникам бойових дій, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік відповідно до вимог статті 16-2 Закону України «Про відпустку».

        Аналогічна норма також міститься в статті 72-2 Кодексу законів про працю України. Оскільки спеціальних застережень не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій. Дана відпустка не належить до категорії щорічних. Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та інвалідів війни, наведено відповідно у статті 6 та 7 Закону № 3551-ХІІ.

       Додаткову відпустку для учасників бойових дій та інвалідів війни не можна перенести на інший період або подовжити у разі хвороби працівника, перенесення на наступний календарний рік, поділити на частини, замінити грошовою компенсацією під час звільнення, в порівнянні з основною щорічною відпусткою.

      Додаткова відпустка, передбачена статтею 16-2 Закону України «Про відпустку», надається незалежно від відпрацьованого в році часу один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Право на цю відпустку не обмежується тривалістю інших видів відпусток.

 

 

 

Головний державний інспектор
Управління Держпраці у Полтавській
області                                                                      Л.Д.Тіхонова

 

 


 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора