Пошук

Вакцини проти COVID-19 ефективні проти штаму «Дельта»

Дата: 29.06.2021 13:56
Кількість переглядів: 245

 

Усі вакцини проти COVID-19, які рекомендовані до використання, перш за все захищають від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби.

Наприклад, відповідно до попередньої публікації досліджень від управління охорони здоров’я Великої Британії, вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88% до нового штаму “Дельта”, вакцина AstraZeneca - 67%. При цьому, ефективність вакцини Pfizer у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта” складає 96%, а для вакцини AstraZeneca - 92%.

Тобто вакцини Pfizer та AstraZeneca ефективні як у запобіганні симптоматичного перебігу, так і в попередженні важкого перебігу COVID-19, викликаного новим штамом Дельта.

Щодо ефективності інших вакцин тривають дослідження. Варто зазначити, що інактивовані вакцини (якою є вакцина проти коронавірусної хвороби CoronaVac/Sinovac Biotech) проти грипу демонструють ефективність до мутованих штамів грипу.

Нагадуємо, що попри те, що на всій території України встановлений “зелений” рівень епідемічної небезпеки, продовжують діяти загальні карантинні норми (носіння маски, збереження фізичної дистанції тощо). Швидкість розповсюдження штаму “Дельта” залежить від виконання людьми карантинних норм.

Штам SARS-CoV-2 “Дельта” здатний швидко розповсюджуватись також через високу міграцію населення, пов’язану з літнім періодом (відпустки тощо).

Штам SARS-CoV-2 “Дельта” вже є в Україні. Зафіксовані перші два його випадки - це люди, які приїхали з Москви (РФ).

Розповсюдження COVID-19 загалом та, зокрема, штаму “Дельта” залежить від міграції населення та від дотримання протиепідемічних норм.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора