Мінцифра презентувала Цифрограм 2.0 для громадян – нову версію національного тесту на цифрову грамотність

Дата: 14.07.2021 09:39

Міністерство цифрової трансформації України запустило на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта нову версію національного тесту на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0». Тест містить 90 запитань. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

«Цифрограм 2.0» допоможе громадянам виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1, адаптованої українськими експертами», – розповів Ігор Панченко.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

1. Основи комп’ютерної грамотності.
  2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
  3. Створення цифрового контенту.
  4. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.
  5. Безпека в цифровому середовищі.
  6. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна зі сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.

Безкоштовно скласти тест і отримати сертифікат можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/digigram.

«Компанії та організації можуть проходити «Цифрограм 2.0» командами співробітників. Для цього необхідно ввести назву компанії українською мовою без лапок», – зауважив Ігор Панченко.

Покращити рівень цифрової грамотності по окремих сферах можна на національній онлайн-платформі «Дія.Цифрова освіта», де розміщено в безкоштовному доступі більше 55 освітніх серіалів за участі експертів і відомих людей.