Протокол №1 засідання робочої  групи   з  розробки Стратегії розвитку Лютенської територіальної громади на 2022 - 2027 роки

Дата: 03.06.2021 08:33

Протокол №1

засідання робочої  групи

20.05.2021року                                                                           с.Лютенька

У засіданні взяли участь:

члени робочої групи – 24 чол. (список додається).

Омельченко В.І. – сільський голова, голова робочої групи.

Фисун О.І. – секретар сільської ради, заступник голови робочої групи.

Муйжнієкс І.В. – начальник відділу економічного розвитку та інвестицій, секретар робочої групи.

Порядок денний:

1. Привітання та вступне слово.
  2. Ознайомлення з персональним складом робочої групи з розробки Стратегії.
  3. Ознайомлення з методологією розробки Стратегії.
  4. Обговорення плану розробки та строків написання Стратегії.
  5. Обговорення організації процесу збору даних та проведення соціально- економічного аналізу.
  6. Аналіз проведеного анкетування жителів громади щодо майбутнього розвитку територіальної громади.
  7. Формування Стратегічних цілей Стратегії.
  8. Підведення підсумків.

Виступили:

Сільський голова Омельченко В.І. зазначив, що необхідно розпочати розробку Стратегії розвитку Лютенської громади, яка стане документом, що визначатиме пріоритетні напрямки розвитку.

Начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій Муйжнієкс І.В. зазначила, що Стратегія має бути дорожньою  картою розвитку громади, розробленою за участю всіх активних, професійних та фахових представників громади. Тому до її  розробки слід залучити максимально можливе коло жителів, врахувавши всі пропозиції, думки, бачення.

З 12 квітня по 19 травня 2021 року проходило опитування жителів щодо майбутнього розвитку громади. Найбільшою проблемою громади жителі вважають безробіття і незадовільний стан доріг. Тому слід розробити заходи, які б сприяли покращенню ситуації в даних сферах. Лютенська територіальна громада повинна стати громадою, яка б забезпечувала людей робочими місцями, щоб зменшити відтік молоді з села. Громада повинна мати розвинену інфраструктуру та високу якість освітніх, медичних, культурних та комунальних послуг, безпечні умови для проживання мешканців.

Директор КП «Джерело» Коломієць Іван Іванович зазначив, що значною проблемою громади є незадовільна якість води (в т.ч. перевищення аміаку, порівнюючи з нормою). Необхідно ставити фільтри очистки води в школах.

Чайка Іван Федосійович зазначив, що необхідно приділити увагу розвитку туризму в громаді: проведення фестивалю «Віха», розвиток музею ракетобудування, створення меморіального музею, організація екскурсій до братських могил, започаткування виставки місцевого художника В.Перетятька.

Петрик Микола Олександрович зазначив, що необхідно створювати робочі місця та розвивати бізнес у громаді. Також слід займатися заготовкою дров для зменшення витрат бюджетних коштів  на опалення закладів соціальної сфери.

Начальник відділу економічного аналізу та стратегічного планування управління стратегічного планування та регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Сорочинський А.М. зазначив, що Стратегія розвитку громади – це похідний документ від Державної Стратегії регіонального розвитку та Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. Громаді необхідно виокремити ті цілі, які типові для громади, визначити основні ресурси, якими володіє громада, сформувати заходи та план їх реалізації.

В обговоренні також взяли участь: Копко Григорій Григорович, Омеляненко Артем Ігорович, Крат Віталій Васильович, Хоменко Олександр Петрович.

Вирішили:

1. Затвердити План підготовки Стратегії розвитку громади.
  2. Стратегічними цілями Стратегії розвитку визначити:

Ціль 1. Висока якість життя, комфортні умови та добробут

Ціль 2. Підвищення економічного розвитку громади.

Ціль 3. Покращення стану екології та соціальної інфраструктури громади.

1. Підготувати пропозиції Операційних цілей до кожної з Стратегічних  цілей.
  2. Підготувати пропозиції для обговорення слабких та сильних сторін громади, а також можливостей та загроз (SWOT – аналіз).
  3. Провести наступне засідання робочої групи до 01 липня 2021 року.

Голова робочої групи,

сільський голова                                              В.ОМЕЛЬЧЕНКО

Секретар робочої групи                                                       І.МУЙЖНІЄКС

Список присутніх на засіданні робочої  групи