З мешканцями Лютенської територіальної громади говорили про обіг земель сільськогосподарського призначення
Фахівчиня #правової_допомоги #Гадяччини Ірина Калініченко в рамках реалізації проекту «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» 12 березня провела для працівників Лютенської об’єднаної територіальної громади інформаційну лекцію на тему «Земельна реформа в Україні».
В ході заходу присутні дізналися:
про відкриття ринку продажу земель сільськогосподарського призначення з 01 липня 2021 року;
інформацію щодо укладення цивільно-правових угод, що передбачають перехід права власності на земельні ділянки, а також набуття права власності на земельні ділянки за такими угодами відповідно до Цивільного кодексу України;
про перелік фізичних та юридичних осіб, що мають право набуття власності на землі сільськогосподарського призначення;
про обмеження в кількості земель, що можуть перебувати у власності однієї особи;
про порядок здійснення купівлі-продажу таких земельних ділянок.
По закінченню, працював #мобільний консультаційний пункт доступу до #БПД, де всі охочі мали змогу отримати безкоштовні юридичні консультації.
Також, отримати консультацію, чи роз’яснення можна звернувшись до відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 5 (другий поверх), або ж зателефонувати за номером (5354)3-25-05.
Об’єднуємо зусилля задля підвищення рівня правової обізнаності Лютенської громади
З метою посилення співпраці та реалізації основних напрямів надання безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад 12 березня 2021 року #юристка безоплатної правової допомоги Ірина Калініченко зустрілася з головою Лютенської територіальної громади, - Володимиром Омельченком.
В ході спілкування обговорили питання продовження проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової свідомості, культури та освіченості сільського населення, а також перспективи прийняття програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги задля покращення доступу жителів громади до правової інформації.
Булінгу не місце в сучасному суспільстві
12 березня 2021 року фахівчиня #правової_допомоги у Гадяцькому регіоні Ірина Калініченко провела для учнів 6-9-х класів Лютенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів #бесіду на тему: «Булінг:причини та шляхи уникнення».
Захід відбувся в атмосфері жвавого обговорення та активного слухання. Діти мали змогу переглянути презентацію, тематичне відео та розпізнати булінг за допомогою вікторини.
Фахівчиня зазначила, що #булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Дослідники зазначають, що булінг відрізняється від сварки між дітьми тим, що:
-
він супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, б’ють, розповсюджують плітки, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах;
-
в ситуації завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують, та ті, хто спостерігають;
-
він негативно впливає на всіх учасників, на їхнє фізичне та психічне здоров’я;
-
може виникати спонтанно, коли несподівано для себе дитина опиняється або в ситуації переслідування, або приєднується до переслідувача;
-
він може повторюватися багато разів.
Підсумовуючи, Ірина Калініченко зазначила, що цькування є наслідком загальної системи нерівності людей — майнової, фізичної, етнічної, інтелектуальної та гендерної. Однак профілактичні заходи дозволяють значно зменшити прояви булінгу.